مقدمه:
مجموعه کادر تخصصی این واحد از سال 1358 فعالیت خود را در زمینه سیستم های کنترل الکترونیکی کارخانجات شروع و در سال 1371 با ثبت رسمی شرکت تحت نام ” شهم الکترونیک” در رابطه با سامانه های کنترل الکترونیکی لوازم خانگی رسما˝به کار خود ادامه داد. دفتر مرکزی و واحد طراحی و خدمات بعد از فروش در منطقه صنعتی وردآورد و محل جدید تولید مستقر در شهرک صنعتی بهارستان می باشد.
◂ محصولات عمده این شرکت عبارتند از :
- سیستم کنترل الکترونیکی انواع لوازم خانگی
- اجاق القایی
- جاکفشی الکترونیکی هوشمند
- بردهای کنترل هوشمند پارکینگ
- بردهای کنترل رک مخابراتی
و محصولات دیگری مانند پلاسماساز، برد کنترل و تغذیه فلاشر و... که ویژگیهای آن ها بطور کامل در بخش محصولات درج گردیده است.


معرفی شرکت:
با گسترش مجموعه این شرکت در سال 1371 و شروع فعالیت رسمی با هدف بکارگیری الکترونیک در لوازم خانگی ، با حفظ استخوان بندی کارشناسان قبلی ، سعی به جذب مجرب ترین متخصصین الکترونیک در هر دو بعد سخت افزاری و نرم افزاری کرد، فلذا ابتدا اقدام به تولید و عرضه انواع جرقه زن های معمولی و یونیزه وسائل گازسوز و بدنبال آن تایمر های الکترونیکی گردید، در این مرحله انواع هیدروستات های ماشین لباسشوئی و همچنین رله واورلود کمپرسور های یخچال و فریزر نیز تولید و عرضه گردید.

بدنبال ورود آی سی های میکروکنترلر به بازار و با بهره گیری از دانش فنی لازم بویژه در بخش نرم افزاری تمامی محصولات الکترونیکی این شرکت مجهز به این پدیده شد که از سال 1376 سامانه کنترل دیجیتال یخچال و فریزر تولید گردید. این محصول سهم بسزائی در بالا بردن راندمان و کارائی لوازم برودتی داشت و هم اکنون نیز نمونه های پیشرفته تر آن در کارخانجات واگذار می گردد. لازم به ذکر است که با توجه به طراحی ویژه این سیستم ها که متناسب با شرایط اقلیمی و همچنین نوسانات برق نقاط مختلف کشور و نیز قیمت آن ها انجام پذیرفت، نه تنها موجب افزایش سطح کیفی و لیبل انرژی محصولات برودتی گردید بلکه در مقایسه با نمونه های خارجی مورد استقبال بیشتری قرار گرفت.

بموازات اقدامات فوق ، تحقیق و بررسی جهت ساخت وسیله طبخی که بتواند با راندمان بالا جایگزین مناسب دیگر لوازم پخت متداول شود ، از سال 1374 شروع و از همان سال انواع اجاق های طبخ القائی مورد بررسی قرار گرفت. در نهایت متخصصین شرکت موفق گردیدند نمونه ای متناسب با قدرت خرید مصرف کننده و مطابق با فرهنگ طبخ ایرانی بطریقی که مصرف کننده قادر به طبخ غذاهای سنتی و فرنگی باشد را به مرحله تولید انبوه برسانند.

تأمین قطعات بحرانی و حساس و همچنین به روز بودن آن ها (بویژه قطعات SMD ) از یک طرف و استفاده از اطلاعات فنی لازم و نیز استاندارد جهانی CE از طرفی دیگر ، این شرکت را ملزم به انعقاد قرارداد با یک کمپانی برون مرزی (TOP BAND TECHNOLOGY ) نمود تا از یک سو تحت لیسانس شرکت مذکور اقدام به عرضه محصولات با کیفیت بالا نماید و از سوی دیگر بعنوان تنها نماینده رسمی شرکت مذکور در ایران فعالیت نماید.

این همکاری مدت 6 سال است که ادامه دارد و موجب گردیده که نه تنها کیفیت محصولات تا سطح استاندارد های جهانی افزایش یابد بلکه در راستای کاهش قیمت سهم بسزائی داشته باشد.